magicznekwiaty.pl

Ślub w magicznym miejscu – kościół w Racławicach

147

Kościół parafialny Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Racławicach leży na szlaku architektury drewnianej w Małopolsce i jest niewątpliwie jednym z bardziej klimatycznych miejsc. Cudownie jest przebywać w tej ponad 500-letniej świątyni. I miło jest porozmawiać z pracującymi w niej ludźmi: księdzem proboszczem Jackiem Miodkiem, uczynnym kościelnym Panem Wiesiem i panią przewodnik. I takie miejsce na ślub wybrała Pani Joanna. Coś czuję, ze nie raz nie dwa będzie tu wracać z Krakowa.
Koncepcja na dekoracje w kościele była jakby podwójna. Środek kościoła; dekoracje ławek, krzeseł, klęcznika, ołtarza głównego i tabernakulum na biało, a ołtarze boczne….bajecznie kolorowo. Dlaczego tak? Ponieważ dekoracja była jednocześnie przygotowana i na ślub i na święto Matki Boskiej Zielnej, święto patronki pól i ogrodów…

132
151

177

dekoracja biało-zielona z rustykalnymi elementami

a205-horz

Wyszperana przez Panią Joasie koronkowa narzutka pięknie pasowała do tego historycznego wnętrza

199

161

145
143

a175-horz
A teraz zerknijmy na ołtarze boczne z pełnymi koloru, rustykalnymi dekoracjami pełnymi kwiatów z łąk i ogrodów. Króluje nawłoć, gladiole, słoneczniki, astry, kalina, perovskia, ostróżki, „rumianki”, trawy, kłosy zbóż….
r2

r3

r1

r5

a203-horz

a153-horz
127

Skomentuj