magicznekwiaty.pl

Weselne przyjęcie w oranżerii Dworu Kościuszko

To było przyjęcie na przełomie zimy i wiosny. I wiosna musiała zwyciężyć! Po ustaleniu delikatnej palety kolorów: pastelowy róż, zieleń i biel, przyszedł czas na wybór kwiatów…Przechadzałam się chyba dobrą godzinę pośród hurtowników kwiatów, zanim ostatecznie zdecydowałam się na 2 gatunki hortensji, 3 kolory jaskrów i róż, delikatna zieleń oraz na przepiękne ciemierniki.  No i potwierdziła się zasada: przyjemnie jest  pracować jak się kupi piękne kwiaty…

6logo

Delikatna szarfa przez środek stołu i subtelne wstążeczki tym razem mają być tylko dyskretnym tłem. Świeże płatki róż – obowiązkowo przy tak romantycznej dekoracji! Pastelowo – różowe świece i delikatne sznury pereł dopełniły całość dekoracji.

4logo

Stół został nakryty dla kilkunastu osób, krzesła Państwa Młodych wyróżnione zostały białymi pokrowcami. Mówiąc szczerze krzesła to bardzo słaby punkt wielu sal aspirujących do eleganckich lokali. W tym przypadku krzesła mnie po prostu zachwyciły, zarówno kształtem jak i kolorem tapicerki. Gratulacje dla dekoratora wnętrz. Ponadczasowy kształt, kolor, a przy tym i wygoda.

2logo

3logo

Państwo Młodzi dodatkowo przy winietkach  mieli mini flakoniki z mini bukiecikami. No i te ciemierniki, to był mój element niespodzianki dla gości. Każda serwetka była przyozdobiona tym wdzięcznym wiosennym kwiatem. I to był strzał w dziesiątkę! Pojawiły się też obowiązkowo w bukietach.  Były też pytania: cóż to za kwiat? 🙂 5logo

8logo
10logo

11logo
9logo
W moim odczuciu nie przesadziłam z ilością dekoracji 😉  (cienka to linia), chyba że uważacie inaczej…

Szkoda, że akurat w czasie wczesnej wiosny, kiedy mamy niepowtarzalne potem kwiaty jak np. szafirki czy ciemierniki i szeroka paletę barw anemonów, jaskrów i tulipanów, tak mało jest wesel – akurat  wypada Wielki Post. Może jest to dobry czas dla tych, co nie będą „zabaw hucznych urządzać”, a mają na myśli tylko przyjęcie dla najbliższych? Ja w każdym bądź razie polecam: budząca się przyroda, unikalne kwiaty i korzystniejsze w tym czasie ceny w lokalach mogą być tylko zachętą.
12logo

PS. A to nasz wyjątkowo okazały smaczek jeszcze w doniczce. Ciekawostką jest to , że ciemierniki są odporne na bardzo niskie temperatury, nawet do kilkunastu stopni poniżej zera. Piękny, prawda?

214a

Komentarze (2)

Skomentuj